Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Тарас Іванишин: Найбільший ризик з усіх — не брати на себе ризиків взагалі


22. 02. 24

Бліцінтерв’ю з директором з інвестицій Групи компаній Агро-Регіон Тарасом Іванишиним.


Корпоративне управління не є поширеною практикою в українських агрокомпаніях, як Наглядова рада Агро-Регіон сприяє роботі компанії? Наскільки Наглядова рада потрібна аграрним компаніям, назвіть плюси?


Тарас Іванишин: Дійсно, не всі компанії впроваджують належні практики корпоративного управління, однак ті, хто навчився ефективно їх застосовувати, не відмовляться від корпоративного управління, цілком утилізуючи усі його переваги. В Агро-Регіон Наглядова рада забезпечує лідерство, визначає стратегічні цілі та здійснює нагляд за їх досягненням, затверджує плани, операційні бюджети, великі витрати та відстежує результати, а також виконує інші стратегічні функції.


Усім, хто планує розпочати свій шлях в даному напрямку та дізнатись про переваги корпоративного управління, раджу ознайомитись із Кодексом корпоративного управління: ключовими вимогами і рекомендаціями, документом над яким я спільно із Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Українською академією корпоративного управління працював та який став національним стандартом.


Що найбільше цінуєте у людях та яка, на вашу суб’єктивну думку, мотивація ефективна? 


Тарас Іванишин: Уміння вчитися новому, самоаналіз, відповідальність. 


Існує два види стимулів для менеджерів: матеріальні та нематеріальні. Дослідження показують, що монетарні стимули ефективні здебільшого при кількісному підході оцінювання роботи, тобто — кількість відвантажених тонн, перевиконання планового ExW, кількість підготовлених звітів/договорів. У таких випадках даний стимул доводить ефективність.


В інших випадках, коли необхідний якісний підхід до вирішення проблеми — відкриття нових шляхів збуту для зерна, розвиток довготривалих міжнародних партнерств, пошук креативних рішень для доставки зерна тощо, монетарні стимули не ефективні адже не стимулюють внутрішні фактори мотивації. До таких відносимо фактори пов’язані зі змістом роботи: відчуття досягнення, визнання, сама робота, відповідальність, лідерство. 


Тому компанії завжди треба бути уважною до команди та використовувати не лише монетарні, а й нематеріальні стимули, такі як забезпечення навчання, менторство, надання автономії, психологічна підтримка, реінтеграція ветеранів тощо. 


Компанія Агро-Регіон обрала шлях до сталого розвитку, які першочергові кроки зроблені, що в планах, які інвестиції направлені на переформатування бізнесу на цьому шляху? 


Тарас Іванишин: Компанія затвердила Корпоративну політику сталого розвитку та дала сигнал менеджменту інкорпорувати застосування принципів сталого розвитку у щоденне прийняття операційних рішень. У зв’язку із вторгненням Російської Федерації на територію України компанія буде пріоритезувати власні цілі сталого розвитку і поступово рухатись в цьому напрямку. 


Основними короткостроковими цілями компанії є: 

 ⁃ зменшення викидів парникових газів; 

 ⁃ ефективне управління енергоспоживанням;

 ⁃ висока якість та безпека продукції;

 ⁃ здоров’я та безпека працівників.


Агро-Регіон вже бере участь у добровільній вуглецевій програмі AgreenaCarbon, активно встановлює сонячні панелі на всі адміністративні будівлі, отримує сертифікації (ISCC, GMP+). На черзі приєднання до Глобального Договору ООН (UN Global Compact). 


На сьогодні, коли стоїть питання фізичного виживання, про інвестиції у сталість та інновації більшість не говорить, чи на часі ці питання на сьогодні? Чи Агро-Регіон продовжить інвестувати і надалі, якщо так, у що?


Тарас Іванишин: Ми розглядаємо багато секторів для розвитку: збільшення елеваторних потужностей, інвестиції в логістику та транспорт, енергетична та харчова переробка, скотарство, птахівництво, альтернативна енергетика, нерухомість. Безперечно, сьогодні ризикованість таких інвестицій, мабуть, найвища за часи незалежності, але найбільший ризик з усіх — не брати на себе ризиків взагалі. Ми завжди шукаємо креативні підходи до бюджетування інвестицій, джерел фінансування, вивчення нових бізнес-моделей і не припинимо шукати вдалі інвестиції.


Яким ви бачите майбутнє українського агросектору після перемоги?


Тарас Іванишин: Після перемоги, вважаю, що для агросектору відкриються нові можливості інвестування в ефективне рослинництво (точне землеробство, роботизація), переробку, в тому числі глибоку переробку, біоенергетику. Однак не всі підприємства зможуть швидко відновити свою діяльність управляючи наслідками російського вторгнення.

новини