Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Чернігівський кластер

Чернігівський кластер Групи компаній Агро-Регіон обробляє 17 204 га: ТОВ «Агро-Регіон Борзна» розміщене в Оленівському старостаті; ТОВ «Агро-Регіон Козелець» присутнє у 10 старостатах Козелецької громади та у с. Волевачі Остерської громади. З 2023 року ТОВ «Агро-Регіон Козелець» має відокремлений виробничий підрозділ елеваторного напряму (с. Заворичі Київської області).

База:

БАЗИ: с. Лихолітки Чернігівського району Чернігівської області
с. Оленівка Ніжинського району Чернігівської області

Основні культури:

Кукурудза, соняшник, пшениця, ріпак

Персонал:

159 осіб

Земельний банк:

17 тис. га

ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ЧЕРНІГІВСЬКОГО КЛАСТЕРА

КАТЕРИНА МОРОЗ

Все, що відбувається на полі, є найприємнішим: спостерігати, як маленькі зернятка перетворюються на пшеничні хвилі, ріпакові та соняшникові яскраві сонячні плями, особливо на світанку чи заході сонця — чи це не чудово?

Читати інтерв'ю

СІВОЗМІНА

Основні культури кластера — кукурудза, соняшник, пшениця, ріпак. Ріпак за останні 5 років пройшов збільшення в посіві до 16%, а зернові скоротилися з 30 до 23%. Овес, ячмінь і жито на сьогодні повністю вийшли з сівозміни, натомість 2024 року вводиться соя — до 23% посівних площ.

УРОЖАЙНІСТЬ

«Агро-Регіон Борзна» є лідером у Групі компаній з урожайності кукурудзи, і 2023 рік не став винятком — 11,44 т/га у заліковій вазі. «Агро-Регіон Козелець», з огляду на погодні умови року, має хороший результат по пшениці (на рівні 6,4 т/га в з.в.) та житу (5,87 т/га в з.в.)

ҐРУНТИ

Переважає група сірих опідзолених ґрунтів (40%) та дерново-підзолистих (40%), лучні й торфово-болотні (до 20%). Більшість площ мають низький (до 2,0) або дуже низький вміст гумусу і складають до 70%. Землі з середнім вмістом (до 3,0) — 20%, землі з підвищеним вмістом (до 5) — до 10%. Наявність значної кількості пісків різного походження змушує працювати з кислотностями ґрунту — від лужних земель (рН >7,5 на 37%) до слабокислих (21%) – кислих (10%) – дуже кислих (6%).

ОБРОБІТОК

Специфіка роботи з піщаними ґрунтами викликає необхідність зменшення площ під традиційний обробіток, тому використовуються альтернативні підходи: Strip-till з адресним розпушуванням ґрунту вузькими смугами у комбінації з локальним внесенням добрива і можливістю одночасного точного посіву; Mini-till (вертикальний обробіток); глибоке розпушування; оранка залишилася на третині площ, у планах залишити під сою для виключення післядії.

ТЕХНІКА

У кластері використовується сучасна техніка, яка дає змогу якісно та ефективно працювати у напрямі точного землеробства: Horsch Focus, Horsch Joker, Great Plains Turbo-max, Horsch Tiger, а також сучасні трактори 500-600 к.с. та інша потужна та широкозахватна техніка.

ТЕХНОЛОГІЇ

Cropwise Operations (система супутникового моніторингу сільськогосподарських угідь); Climate FieldView™ для картографування, складання диференціальних карт внесення; комплексна агродіагностика поля від AgriLab; техніка для диференційного посіву і внесення добрив (розкидачі міндобрив Amazone ZG-TS, сівалки Horsch Maestro і Horsch Focus). Зважаючи на специфіку площ, проведена робота з розкислення на 6 567 га (40%) кислих ґрунтів. У планах ще 1 645 га такої роботи. Кластер активно експериментує з сидеральними культурами (для покращення агротехнічного стану пісків).

ІНВЕСТИЦІЇ

У планах збільшення місць зберігання на підрозділах, зокрема розширення елеваторного комплексу до 45 тис. т зберігання та збільшення добового обсягу сушіння до 1 500 т. Актуальною для кластера є модернізація виробничих потужностей, а саме реммайстерень — як самих приміщень, так і обладнання для виконання якісних ремонтних робіт сучасної техніки.

СПІВПРАЦЯ З ГРОМАДАМИ

ТОВ «Агро-Регіон Козелець» є найбільшим платником податків у Козелецькій ТГ з утриманням 9,3% бюджету, ТОВ «Агро-Регіон Борзна» посідає п’яте місце (4,2%) серед найбільших у Борзнянській ТГ. Кластер відкритий до діалогу з громадами та допомагає в реалізації реальних проєктів громад. Зокрема, реалізований проєкт із оповіщення бджолярів Козелецької ТГ. 2023 року кластер забезпечив прикордонні старостати генераторами і Starlink. У Патютинському і Лихолітському старостатах запрацював проєкт із сортування сміття, громада отримує кошти від здачі відсортованої вторсировини.