Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

IT-консалтинг

ДИРЕКТОР ІТ NEBULA

ВАДИМ ЯНЧУК

IT-рішення трансформують агробізнес, вносячи зміни до різних процесів управління. Це допомагає підвищити продуктивність, ефективність використання ресурсів та знизити витрати.

Читати інтерв'ю

  • vadim.yanchuk@agro-region.com

Рух зерна

У Групі компаній Агро-Регіон автоматизований процес руху зерна від поля до елеватора. Комбайни, ПБНи, зерновози обладнані GPS-трекерами, BLE/RFID-зчитувачами, системою відвантаження зерна «свій/чужий», яка унеможливлює втрату зерна через людський фактор. За процесом руху зерна цілодобово спостерігає диспетчерський центр, оперативно реагуючи на будь-які відхилення. До системи автоматично потрапляє вага зібраного зерна, які саме комбайни брали участь у збиранні та на якому полі.

Автоматизація елеваторів

Компанія оперує зерном на трьох власних елеваторах. На одному з них (Бориспільському) впроваджена система автоматизації процесів руху та контролю зерна по території елеватора: водій отримує RFID картку через систему та з нею рухається. Система дає підказки, куди саме необхідно їхати та що робити. Це мінімізувало людський фактор та знизило кількість помилок на всіх етапах, спростився документообіг, підвищилася пропускна здатність елеватора. Система також дає можливість визначити, скільки часу займає кожен етап елеваторних процесів для подальшої їх оптимізації. У планах на 2024 рік — автоматизувати інші елеватори компанії.

Обчислення рослин

ML-система була розроблена за замовленням директора з виробництва компанії. За допомогою цієї нейронної мережі по фото з дронів можна визначати якість посіву, а саме — кількість рослин, їх розташування, відстані між рослинами, щільність та інші цікаві й корисні фактори, які впливають на врожайність. Як і будь-яку нейронну мережу, її потрібно навчати, чим, зокрема, і займаються агрономи компанії.

Облік земельних договорів

Розробка власної системи для швидкого аналізу та прийняття рішень із використання дуже важливого ресурсу будь-якої агрокомпанії — землі — зайняла кілька років, зважаючи на складність задачі, та триває й досі. Компанія отримала облік земельних договорів з усією необхідною аналітикою, можливість обліковувати видачу орендної плати всіма можливими способами, регламентний облік, управлінську звітність, інтеграцію з державними реєстрами, платіжними системами, карти.

Діджиталізація/ автоматизація

Для успішного функціонування та масштабування компанії потрібні описані, оптимізовані, бажано автоматизовані процеси. Агро-Регіон активно працює над цим завданням — більше ніж 20 важливих процесів у компанії вже описані, автоматизовані та успішно функціонують. Також впроваджено систему підписання, зберігання електронних документів на базі платформи «Документ.Онлайн» та налаштовано інтеграцію з найбільш популярними аналогічними системами — «Вчасно» та «Медок».

Starlink та PON

Після початку повномасштабного вторгнення стало зрозуміло, що зв’язок, так само як і електроенергія, — це не опція за замовчуванням, і потрібно завжди мати план «Б». Усі підрозділи компанії забезпечені Starlink, у дротовому інтернеті використовується технологія PON — там, де це можливо. Також забезпечені інтернетом від Starlink громади, які цього потребували, створені «пункти незламності» з інтернетом та електрогенератором.

Chat bots

У компанії активно використовуються чат-боти (тендерний, логістичний тощо). Це дуже зручний інструмент, зважаючи на те, що смартфон завжди поруч. За допомогою чат-ботів погоджуються платежі, формуються звіти, проводяться тендери, відбувається взаємодія з клієнтами компанії. Для клієнтів елеватора, наприклад, створено чат-бот, за допомогою якого можна самостійно отримати всю необхідну інформацію.