Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Юрій Лисак отримав почесну відзнаку «Агроном Року»


06. 09. 24

 

Юрій Лисак, головний агроном Групи компаній Агро-Регіон, отримав почесну відзнаку «Агроном Року».

 

Він став одним із ста найкращих агрономів України, які отримали відзнаку за професіоналізм, віддану працю, впровадження новітніх технологій та збереження родючості української землі.

 

Рейтингову відзнаку започаткувала редакція журналу The Ukrainian Farmer.

 

Після закінчення з відзнакою Уманської аграрної академії (нині — Університет садівництва) Юрій Лисак працював агрономом у різних компаніях, викладав в Іллінецькому аграрному коледжі, а з 2016 року обіймає посаду головного агронома ГК Агро-Регіон. Нині в його підпорядкуванні три кластери в Київській, Чернігівській, Житомирській областях, що налічують 40 тис. га.

 

Раніше на всіх площах компанії застосовували оранку. Понад 50% ґрунтів, що їх обробляє Агро-Регіон, — піщані, що також було викликом для пана Юрія, адже треба було зрозуміти, як ефективно з ними працювати. Саме він ініціював відмову від оранки на більшості площ і перехід на технологію strip-till та частково глибоке розпушування, а також запровадив диференційований підхід до кожного поля.

 

Земельний банк компанії дуже строкатий: у межах одного поля може бути до восьми ґрунтових відмін, тож працювати за шаблоном неефективно. Відтак розпочали новий етап аналізу ґрунтів, визначили зони продуктивності, розробили карти-завдання й упровадили диференційоване внесення добрив і дифпосів. Такі заходи дали свій результат. Якщо раніше максимальна врожайність кукурудзи становила 7–8 т/га, то нині — це 11 т/га. Також увели в сівозміну ріпак, який дає 3,5–4 т/га на бідних ґрунтах. І головне — помітно зросла економічна ефективність компанії.

 

«Переконаний, що в роботі агронома не може бути шаблонів. Це творча професія, і агроному треба давати можливість експериментувати, щоб людина могла проявляти ініціативу, а не тільки детально виконувати прописану технологію. А для цього треба сформувати команду професіоналів, щоб у колективі була довіра. Аби реалізувати такий підхід, ми створили агрошколу і щороку самі навчаємо молодих спеціалістів. Так було сформовано 70% колективу», — зазначає Юрій Лисак.

 

Вітаємо колегу та бажаємо подальших здобутків!

 

новини