Юрій Лисак: Посушливі погодно-кліматичні умови підштовхнули нас до відмови від традиційного обробітку ґрунту. Відмова від оранки йде поступово на користь більш ощадливих систем ґрунтозахисного вологозберігаючого обробітку: розпушування, No-till, Strip-till. Підбираємо також більш посухостійкі та жаростійкі гібриди та сорти культур.
Юрій Лисак: Розвиток потребує постійного навчання. Агрономічна наука не стоїть на місці — з’являються нові рішення, котрі ми вивчаємо, тестуємо на дослідних ділянках. Щось йде далі у масштабування виробництва, щось взагалі не підходить.
Наші агрономи постійно розвиваються. Маємо зимові навчання щодо вдосконалення використання технологій. Відвідуємо практичні семінари, щоб оновити знання, їздимо до інших господарств переймати досвід, беремо участь у конференціях та семінарах, у виставках.
Юрій Лисак: У агрономічній службі Агро-Регіон половина працівників — з AgriSCHOOL. Це чудовий інструмент для залучення молодих спеціалістів та формування кадрового резерву компанії. А також це соціальний проєкт, адже не всі, хто проходить навчання у AgriSCHOOL, лишаються в Агро-Регіон із різних причин, а ринок, як правило, потребує спеціалістів із практичними знаннями.
Молодих спеціалістів у нас багато, деякі набувають практичних знань на наших полях, будучи студентами: наприклад, у нас є агроном, який зараз навчається на третьому курсі.
Юрій Лисак: Агрономія — це бухгалтерія під відкритим небом, але з творчим підходом. Рік на рік не схожий. Не можна сказати, що з приходом календарної весни ми через кілька днів виходимо у поле. Польові роботи можуть розпочатися у лютому або навіть у квітні. І від цього багато що змінюється, потрібно оперативно приймати зважені рішення та бути готовими до експериментів. Головне — не боятися експериментувати. Це найцінніша риса нашої команди.
Юрій Лисак: Однозначно агроном — це творча професія, адже якщо людині не дати свободи, не дати творчо підійти до вирішення питання, то результат не гарантований. Будь-які інноваційні технології в сільському господарстві не працюватимуть, якщо не мати кмітливості, «чуйки». Адже часто потрібно спрогнозувати, якою буде погода, десь ризикнути. Це цікава робота. Та найважливіше — потрібно любити свою роботу. І працювати не лише заради грошей, а й заради задоволення.