Західний кластер Групи компаній Агро-Регіон обробляє 6 500 га у Житомирській та 3 500 га у Хмельницькій областях. У Житомирській області компанія присутня у Любарській (14 н.п.), Романівській (1 н.п.), Чуднівській (2 н.п.) та Вільшанській (1 н.п.) громадах. У Хмельницькій області — у Остропільській (5 н.п.), Старосинявській (3 н.п.) та Полонській (2 н.п.) громадах.
База:
с. Юрівка Житомирського району Житомирської області
Основні культури:
Кукурудза, ріпак, соя, озима пшениця, соняшник
Персонал:
109 осіб
Земельний банк:
10 тис. га
ВИКОНАВЧИЙ ДИРЕКТОР ЗАХІДНОГО КЛАСТЕРА
У Агро-Регіон відчувається злагоджена командна робота не лише на рівні підтримки певних задумів чи ідей, а й у складних ситуаціях, коли потрібна допомога чи роз’яснення або просто порада.
Основною культурою у сівозміні останніми роками є кукурудза — 45-50%. Інші культури: озима пшениця — 16-17%, соняшник — 15-16%, соя — 10%, ріпак — 12-13%. У планах на 2024 рік: кукурудза — 12%, ріпак — 14%, озима пшениця — 16%, соя — 30%, соняшник — 28%.
За минулий рік урожайність основних культур у заліковій вазі склала: кукурудза — 10,2 т/га, озима пшениця — 7,98 т/га, соя — 3 т/га, соняшник — 3,95 т/га, ріпак — 3,46 т/га.
На Хмельниччині та Житомирщині переважають чорноземи малогумусні зі складним рельєфом. Є також піщані та суглинкові ґрунти. Залежно від типу ґрунту вміст органічної речовини становить 1-7%, рівень рН — 4,6-8,2.
У кластері використовують різні технології обробітку ґрунту. На легких ґрунтах оранка не здійснюється, лише дискування з розпушуванням. На інших ґрунтах присутня і оранка, і розпушування — 50% на 50%.
У кластері використовується сучасна техніка виробництва Horsch, Case, John Deere, Massey Ferguson, Amazone, Lemken, Gaspardo, Pottinger, Kinze тощо. Поступово техніка оновлюється на більш потужну та широкозахватну, внаслідок чого збільшується продуктивність. Техніка, яка використовується на виробництві, дає змогу якісно та ефективно працювати у напрямі точного землеробства.
На всіх полях кластера відібрані зразки для аналізу ґрунту, згідно з якими поле розділяється на зони продуктивності. На основі цих даних складаються карти завдань із диференційованого внесення добрив та змінної норми висіву. Це дає змогу заощадити ТМЦ у малопродуктивних зонах полів, не знижуючи урожайність, та зменшити негативний вплив добрив і пестицидів на навколишнє середовище. Технологія точного землеробства дає можливість економії часу та ресурсів.
У планах Західного кластера — будівництво теплогенератора на сушарці для сушіння зерна на альтернативному паливі (соняшникові пелети), придбання потужного трактора Fendt 1038 та переобладнання сівалки точного висіву Horsch Maestro покращеними висівними апаратами для якісного посіву культур.
Західний кластер тісно співпрацює з місцевими громадами, забезпечуючи ремонт доріг у населених пунктах, допомагаючи з розчищенням снігу. Окрім цього, були придбані «Старлінки» та генератори для пунктів обігріву. Кластер активно брав участь у фінансуванні ремонту та будівництва водогонів, а також у придбанні матеріалів для ремонту приміщень соціальної сфери.