Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

DoAgro 2022


09. 12. 22

8го грудня завершилась щорічна конференція бізнесу та влади – #DoAgro22!

Крім огляду макроекономіки, стану справ в взаємодії з ЄС та перспектив посівної наступного року, що дуже залежить від вартості логістики, важливою темою стала альтернативна енергетика в агросфері, чому було присвячено окрему панель.

“Ще однією сучасною технологією є спалення біомаси для отримання теплової енергії. Ці технології можливі, вони не прості, але ми розвиваємося, а економічна доцільність досить велика – в пропорції один до трьох”, – додає генеральний директор TEFF Technology Efficiency Юрій Фаренюк.

Цю технологію вже почали застосовувати українські компанії, так член наглядової ради Agro Region та віцепрезидентка Ukrainian Agribusiness Club Катерина Рибаченко розповіла про досвід використання теплогенераторів на пелетах, замість газу.

“Ми – компанія з європейською культурою. В рамках нашоі ESG політики, ще в 2018 році, ми вирішили, що треба переходити на альтернативні види палива. Тоді ми побудували свій перший теплогенератор на пелетах для сушіння зерна. Зараз, це вже очевидно, правильне рішення, адже енергонезалежність – не тільки тренд-2022, а й безпека ведення бізнесу. Під час війни ми продовжили переобладнання всіх своїх елеваторних сушарок, що дозволяє скоротити споживання газу до нуля. Наша робота продовжується навіть в умовах енергетичної кризи, ми не підводимо, ані своїх співробітників, а ні своїх клієнтів. Робимо все можливе, щоб елеватори приймали та сушили ефективно та не дорого.
Одночас, вважаю за важливе підкреслити, що власна переробка або енергетика має стимулюватись державою, але не примусом. Ні в якому разі не можна обкладати експорт зерна додатковими митами чи бар’єрами, адже в рослинництві, за умов 5-кратного здорощення логістики тільки територією України, на сьогодні тяжкий стан справ: посівні площі скорочуються, зернові вирощувати не вигідно, соняшник ледве виходить в нуль. Питання #1 – як повернутись на довоєнний об’єм виробництва зерна та олійних, не втратити робочі місця на ринку збуту, питання #2 – як забеспечити себе власною енергетикою на багато років вперед, а згодом і почати експортувати наш біогаз та біоетанол в Європу в великих масштабах.»

новини