Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

У Агро-Регіон пройшли базовий курс з LEAN-менеджменту


07. 01. 25

Команда Групи компаній Агро-Регіон у рамках проєкту USAID «Економічна підтримка України» пройшла базовий курс з LEAN-аналізу покращення сервісних та офісних процесів.

 

У компанії відзначають користь використання підходів LEAN у всіх сферах діяльності підприємства — від кадрового, офісного, юридичного, комерційного відділів до агрономічної та диспетчерської служб, елеваторного напрямку, лабораторій та логістики.

 

Зокрема керівник Бориспільського елеватора та елеватора Заворичі Віталій Шевчук виділяє кілька пунктів, які варто запозичити з курсу LEAN для подальшого розвитку елеваторного бізнесу:

 

  • Стандартизація процесів.
  • Картування потоку створення цінності (Value Stream Mapping).
  • Система 5S.
  • Kaizen — безперервне покращення.

 

Зокрема він звертає увагу, що для мінімізації втрат на елеваторах потрібно «аналізувати, які етапи процесів можуть бути прискорені чи автоматизовані, щоб уникнути простоїв; оптимізувати маршрути транспортування зерна, зменшити кількість переміщень між локаціями; контролювати обсяги продукції, щоб уникнути накопичення надлишків та звертати увагу на стандарти обслуговування обладнання, щоб уникнути пошкодження зерна або його псування під час зберігання».

 

«Для мене курс LEAN став корисним не лише в професійному, але й у повсякденному житті. Я зрозумів, наскільки важливо аналізувати свої дії, визначати «вузькі місця» та працювати над їх усуненням. Постійне вдосконалення власної експертизи дозволяє бути більш ефективним, краще вирішувати завдання та швидше адаптуватися до змін», — додає Віталій Шевчук.

 

У свою чергу керівник Миропільського елеватора Олександр Гурський акцентував, що усі в команді розуміють систему «годинника»: якщо хоч один працівник випадає з роботи, як гвинтик, то він гальмує робочий процес, а базовий курс LEAN продемонстрував на кейсах, наскільки це важливо.

 

«Важливість курсу в тому, що кожен наш процес можна «відшліфувати» до автоматизму. Таким чином втрачений час, який ми виявляємо в різних процесах, можна направити на вирішення інших завдань. Ми вже проаналізували і виявили «вузькі місця», де є втрати, та як їх мінімізувати у короткий термін. Наприклад, приймання авто, зокрема зменшення черги на елеваторі», — додає він.

 

Разом з тим технічний директор Микола Ніколайчук каже, що LEAN-методологія корисна і для оптимізації процесів в агроінженерії, зокрема в підборі запасних частин та організації ремонтів сільськогосподарської техніки.

 

«Наприклад, можна використовувати один з методів, зокрема впровадження принципу Just-In-Time, до підбору запасних частин:

 

– використання аналізу запиту для визначення «швидкохідних» запасних частин;

зменшити запаси повільнорухомих запчастин;

налагодження співпраці з постачальниками для оперативної доставки запасних частин або можливість зберігання таких запчастин на складі на умовах відповідального збереження», — зазначає Микола Ніколайчук.

 

Що стосується ремонту техніки, то, за його словами, важливим є запровадження чітких графіків техобслуговування (TPM — Total Productive Maintenance) та застосування мобільних додатків для управління завданнями.

 

«Я дуже задоволений, що існує така методика, це дає можливість покращити свої процеси та бути більш продуктивним. Дякую за організацію такого вебінару», — ділиться враженнями технічний директор.

 

Зі свого боку директор земельного департаменту Віктор Сусловець додає, що усі LEAN-методології потребують уваги.

 

«Особисто для мене цей курс був дуже цікавим і новим. Деякі моменти з цього курсу мною використовуються, але це набуто в результаті отриманого досвіду. Набагато краще, коли теоретичні знання закріпляються практичним досвідом. Тому, вдосконалення набутого практичного досвіду завдяки навчанню — це дуже важливо для розвитку», — констатує він, дякуючи за отриманні нові знання.

 

Як резюме, Віталій Шевчук наголошує, що навчання є інструментом для особистісного і професійного зростання: «У світі, що швидко змінюється, розвиток компетенцій — це не лише перевага, а й необхідність для збереження конкурентоспроможності як для окремих спеціалістів, так і для компаній».

новини