Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Айварс Абромавічус відкрив конференцію LFM


19. 09. 18

“Якщо орієнтуватись на державні дотації в країнах ЄС, то державна підтримка агросектора України має складати не меньш як 10 млрд євро”, – зазначив Айварас Абромавічус, міністр еконміки України 2014-2016рр.
Він також звернув увагу на несправедливість у цьомурічному розподіленні 6 млрд гривень державної підтримки, 4 млрд гривень з яких іде на тваринецтво.
“Не є таємницею, що декілька крупних тваринницьких компаній забирають майже усі дотації. В ЄС основна маса підтримки йде у розмірі 20-50 тис. євро в одні руки. Навіть найбільші субсідії, разом взяті, не перевищують 2% від загальної сумми. У Літві 10% найбільших виплат становить всього лише 1,5% від загального обсягу”, – розповідає Айварас Абромавічус.

На його думку, маленькі фермери в Україні повинні мати державну підтримку та захист, а середнім та великим виробникам Держава може надати сприятливі умови для ведення та розвиток бизнесу і просто не заважати – не вводити нові мита, сертифікати, податки, а боротись с монополізацією ринка добрива, наприклад. Та створювати рівні умови до відкриття ринку землі усім гракам. В іншому випадку, весь сектор (у відсутності вагомих дотацій) буде втрачати привабливість, інвестиції та завойовані світові позіції.

останні новини