Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Айварас Абромавичус: Україна не буде тягарем для країн ЄС


07. 11. 24

Голова Наглядової ради Групи компаній Агро-Регіон Айварас Абромавичус взяв участь у заході «RBI CEE Night», який відбувся у Брюсселі та був присвячений 20-й річниці розширення Європейського Союзу та потенційному прийняттю до союзу наступної групи країн.

 

Зокрема він взяв участь у панельній дискусії, де обговорювалися ключові проблеми, які необхідно подолати Україні на шляху до ЄС. У дискусії також взяли участь Канцлер Австрії з 2000 по 2007 рр. Вольфганг Шюссель та член правління Raiffeisen Bank International Валері Бруннер.

Під час заходу Айварас Абромавичус поділився наступними думками щодо перспектив членства України в ЄС:

 

1. У грудні 2023 року Європейська рада вирішила розпочати переговори про вступ України до Європейського Союзу, а 25 червня 2024 року офіційно оголосили про початок переговорів. На сьогодні відбувається перегляд відповідності законодавства нормам ЄС, який триватиме до кінця 2025 року. Втім, перший звіт буде представлений на початку року. Прогрес прийняття необхідних законів, незважаючи на війну, відповідає очікуванням і України, і ЄС. Україна очікує на вступ до ЄС до 2030 року, що є можливим, але досить оптимістичним завданням.

 

2. Дослідження членів Європейської Бізнес Асоціації України вказує, що 95% респондентів повністю або частково готові до вступу. Переважно бізнес оцінює вступ України до ЄС позитивно, і лише 8% респондентів очікують негативних наслідків для себе. Отже бізнес готовий, хоча він, на відміну від політиків, більш консервативний у датах.

 

3. Дивлячись на успіх Литви та Естонії, які вступили до ЄС у 2004 році, і де я проживав тривалий час, виникає запитання: чи може Україна повторити їхній успіх? Проста відповідь: чому б ні? Литва демонструє найшвидше середнє зростання ВВП на душу населення в ЄС за останні 30 років і найшвидше зростання чистих доходів населення. Естонія відома своїм технологічним прогресом, електронними послугами. Україна, зближуючи своє законодавство з ЄС та маючи величезний технологічний потенціал, незаймані запаси рідкісних копалин, може стати на рейки стабільного економічного зростання.

 

4. Для цього, звичайно, потрібен справедливий мир, про який Президенти Трамп і Зеленський говорили на пресконференції після очної зустрічі у Нью-Йорку у вересні. До настання миру Україна потребує тривалої та об’ємної допомоги західних партнерів, за що нескінченно їм вдячна. Всі інші проблеми з дефіцитом персоналу, перебоями постачання електрики, відсутністю прямих іноземних приватних інвестицій безпосередньо залежать від настання миру.

 

5. Як підсумок: шлях України до ЄС — це геополітичний вибір та відданість свободі й демократії. Україна не буде тягарем для країн ЄС, а донором у сферах оборони, продовольчої безпеки та діджиталізації.

новини