Про це зазначає керівник Західного кластера Групи компаній Агро-Регіон Юрій Степанчук.
За його словами, річна кількість опадів на Житомирщині та Хмельниччині, де господарює підприємство, є достатньою у кількісному виражені, однак рівномірність їх випадання дуже строката.
Зважаючи на такі умови у Західному кластері особливу увагу приділяють вологозберігаючим технологіям, проте, за словами Юрія Степанчука, сталих рішень не мають, використовують різні підходи до обробітку ґрунту, посіву, захисту та живлення.
«Такий підхід та сприятливі погодні умови у нашому регіоні дозволили цьогоріч збирати сою з найкращими показниками якості. Зокрема соя містить 41-43% білка в сухій масі при мінімальному стандарті 37%», — додає він.
У Західному кластері урожай сої збирають з 2 800 га, площі вдвічі більші минулорічного сезону. Суха тепла осіння погода сприяє швидким темпам збиральної кампанії.
Окрім цього, під урожай 2025 р. посіяли на 1 500 га озимий ріпак. І хоча на більшості території Україні для цієї культури склалися не найкращі умови (велика площа не лише не засіяна, а вже і втрачена, адже отримані сходи недоотримали вологи), у господарстві Агро-Регіон озимий ріпак у гарному стані, культура розвивається згідно норм.
На фінішній прямій посівна кампанія озимої пшениці під урожай 2025 р., під культуру відведено 1 660 га.