Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Василь Мельник розповів про пивоварний ячмінь


21. 03. 21

Аграрій розповів навіщо вирощувати пивоварний ячмінь.

Бориспільський кластер компанії «Агро-Регіон» обробляє 11 700 га землі. У сівозміні 50% кукурудзи, 18% соняшника, 12% озимої пшениці, по 5% озимого жита та озимого ріпаку та 10% пивоварного ячменю.
Про це розповів гловний агроном Бориспільськго кластеру “Агро-Регіон” у матеріалі “Технологія вирощування пивоварного ячменю: особливості та нюанси”на SuperAgronom.com.
«Основний аспект, чому ввели культуру, — аби розбавити сівозміну, створення доброго попередника під інші культури — особливо під ріпак. А також важливою є логістика робіт у компанії, адже ми не можемо відвести всю площу під одні культури, оскільки фізично не зможемо її вчасно зібрати, тому має бути конвеєр робіт», — зауважує головний агроном Бориспільського кластеру.
Також важливим фактором слугує й те, що культура менше виснажує ґрунт в плані вологи.
«Пивоварний ячмінь має одну з найменш розвинутих кореневих систем у зернових і за рахунок цього він з нижніх горизонтів ґрунту не забирає багато вологи. У цьому році ми це побачили на прикладі озимої пшениці та інших культур, що були посіяні по ячменю. Озима пшениця після пивоварного ячменю дала врожайність на 1,5 т/га більше порівняно з озимою пшеницею того ж сорту, що була посіяна після соняшника», — розповів пан Василь.
Сіють ячмінь у компанії, зазвичай, після кукурудзи, хоч ця культура і не є найкращим попередником для пивоварного ячменя. Після соняшника культуру не вводять в сівозміну, адже можуть виникнути проблеми з падалицею, а олійна домішна в зерні ячменя на пивоварні цілі є недопустимою.

новини