CONTACT US

Phone

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Address

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

read more

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Елеватори Агро-Регіон переведені на відновлювані джерела енергії


16. 03. 24


Бориспільський та Миропільський елеватори Групи компаній Агро-Регіон повністю переведені на відновлювані джерела енергії.


Як повідомляє операційний директор компанії Володимир Кравцов, третій елеватор — Заворичі, придбаний 2023 року, після реконструкції зі збільшення продуктивності, також планують обладнати твердопаливним теплогенератором.


За його словами, крім пелети з лушпиння соняшника, яка використовується як основне паливо, теплогенератори можуть працювати на різному паливі.


Говорячи про основні переваги використання теплогенераторів, він відзначає енергетичну гнучкість і, відповідно, незалежність від монопольних умов на ринку газу, а також відновлюваність джерел енергії в контексті глобальних енергетичних ринків викопного палива.


«Усі агрокомпанії, що пережили ціну газу в 60 тис. грн/тис. куб. м, прагнутимуть виключити такий ризик у майбутньому. У сезон, коли ціна основного енергоносія для елеваторів може зрости в 20 разів, рішення про альтернативні джерела приймається дуже легко», — зазначає Володимир Кравцов.


За його словами, окупність проєкту переобладнання напряму залежить від ціни на газ і, відповідно, альтернативного палива, і в певні сезони складала менше року. Це відкриває значні перспективи розвитку альтернативних джерел енергії, зокрема для агробізнесу України.

latest news