Контакти

Телефон

+38 (044) 494-04-26

E–mail

office@agro-region.com

Адреса

Kungsgatan 33, Box 1364, 111 93 Stockholm, Sweden

детальніше

© AGRO-REGION. All rights reserved.

UA EN
UA EN

Досвід впровадження БПЛА в агробізнес


21. 12. 17

Агродрони – приваблива, але поки недостатньо зрозуміла українським аграріям технологія. Переваги БПЛА для деяких сільгоспвиробників – тільки теорія. Але в Україні вже багато першопрохідців, що впровадили їх на практиці. Дехто тільки познайомився з цим рішенням. А деякі вже почали використовувати дрони системно.

Засновник компанії SmartFarming Артем Беленко вирішив поговорити з ключовими гравцями агроринку про досвід використання БПЛА в їх роботі. В інтерв’ю багато корисної інформації, опис поширених помилок і поради, як їх уникнути.

Директор виробництва компанії «Агро-Регіон» Володимир Кравцов:

Артем Беленко: Ринок дронів для сільського господарства активно розвивається. Ваша компанія вже інвестували в цей напрямок. Навіщо?

Володимир Кравцов: Починалося все з необхідності оцінки масштабу проблеми на одному з полів. Це було в 2014 році. Інвестувати в обладнання для отримання одного знімка було недоцільно. Тому ми вирішили використовувати дрони системно.

Артем Беленко: Скільки дронів і якого призначення у вас вже є? Як ви приймали рішення про покупку тих чи інших безпілотників?

Володимир Кравцов: Зараз в нашому арсеналі 6 дронів. Вибирали їх по співвідношенню дальність / час польоту, за якістю одержуваної картинки. Основні напрямки використання – моніторинг полів, картографія, охорона полів. Знімаємо з їх допомогою тематичні промовідео.

Артем Беленко: Які складнощі були у використанні? Чи довго довелося навчати співробітників польотів? Чи багато побитих дронів?

Володимир Кравцов: DJI Phantom 2 виявилися досить непростими у використанні. У нас сталося 15 аварій. Три з них виявилися фатальними для апаратів. З DJI Inspire ½ було простіше. Складнощі були тільки на старті і при посадці дрона. Наші співробітники змогли швидко призвичаїтися управляти БПЛА. Головне – досить попрактикуватися.

Артем Беленко: Як ви застосовуєте отримані дані? Хто їх аналізує, які програми використовуються?

Володимир Кравцов: Отримані дані переглядають головні агрономи та менеджери. З програм для управління дроном використовуємо DJI go / go4. При створенні ортофотопланів застосовуються програми DroneDeploy, Pix4D. Для зберігання результатів обльотів використовуємо систему Cropio.

Артем Беленко: Які плани щодо розвитку в цьому напрямку на найближчі рік-два?

Володимир Кравцов: Збираємося спробувати вносити дронамі біопрепарати і ЗЗР. Ще одна мета – налагодити регламентний моніторинг посівів. Також плануємо використовувати дрон як тепловізора.

Артем Беленко: Що можете порекомендувати учасникам ринку, які ще не використовують дрони або тільки планують це зробити?

Володимир Кравцов: Багато радити новачкам не будемо. Необхідно просто купити хоча б один, нехай і бюджетний, дрон. І поглянути на свої поля з неба! Побачене підштовхне до подальших рішень.

 

За даними http://agroportal.ua/

новини